Broker Media

ul. Budowlana 5/U1, Warszawa

21 grudnia 2023 4 min. czytania

Strony internetowe na WordPressie – jakie mają możliwości i czy to dobry pomysł?

strony internetowe wordpress

WordPress to darmowa platforma, która służy do tworzenia stron internetowych bez umiejętności kodowania. Pozwala na łatwą edycję zawartości i zarządzanie treścią. Daje możliwość korzystania z bezpłatnych oraz płatnych szablonów, a także pozwala wdrażać indywidualne projekty. Sprawdźmy, co można osiągnąć z jego pomocą.

Jakie są zalety WordPressa?

WordPress daje możliwości wprowadzania zmian na stronach www bez konieczności posiadania specjalistycznej, programistycznej wiedzy. Stosunkowo prosta obsługa, możliwość dodawania mnóstwa funkcjonalności, uniwersalność zastosowania, a do tego brak kosztów związanych z użytkowaniem WordPressa czyni go najczęściej i najchętniej wybieranym narzędziem tego typu.

Dlaczego warto korzystać z WordPressa?

  1. WordPress jest udostępniany na licencji GNU General Public License. Jest więc zupełnie darmowy i można z niego korzystać bez ograniczeń – również w celach zarobkowych. 
  2. Obsługa platformy jest prosta i intuicyjna. 
  3. WordPress jest oprogramowaniem uniwersalnym – umożliwia budowanie zarówno złożonych, wielomodułowych serwisów www czy sklepów internetowych, jak prostych stron-wizytówek czy blogów.
  4. Możesz rozbudowywać i edytować swoją stronę w zależności od zmieniających się potrzeb czy rozwoju Twojego biznesu. Masz możliwość korzystania zarówno z zupełnie darmowych, jak i płatnych, zaawansowanych rozwiązań. 
  5. Możesz korzystać z darmowych szablonów lub zlecić przygotowanie projektu profesjonalnej agencji (o drugim rozwiązaniu i jego zaletach przeczytasz za chwilę).
  6. Strony zbudowane na WordPressie są dopasowane do urządzeń mobilnych (są responsywne). To oznacza, że niezależnie od tego, czy otwierasz taką stronę na laptopie, w telefonie czy tablecie – zawsze wygląda dobrze. To bardzo ważne, ponieważ z urządzeń mobilnych pochodzi znaczna część ruchu na wszystkich stronach internetowych. 

Jak powstaje strona na WordPressie? Gotowy szablon czy indywidualny projekt? 

Tworząc stronę www w WordPressie, masz kilka możliwości działania. Najpopularniejsze to skorzystanie z darmowego lub płatnego szablonu bądź zlecenie wykonania projektu specjalistom. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od początku. 

Darmowe szablony są dobre, bo… są darmowe. Jeśli szukasz oszczędności, chcesz stworzyć prostą stronę lub dopiero testujesz swój biznes, takie rozwiązanie może być dla Ciebie korzystne. Nie daje ono jednak zbyt wielu możliwości w zakresie dopasowywania serwisu do Twoich potrzeb. Możliwości darmowych szablonów są ograniczone. 

Gotowe, płatne szablony dają zwykle więcej możliwości w zakresie ich edycji, są też często atrakcyjniejsze i nowocześniejsze zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności niż darmowe szablony. W dalszym ciągu wybierasz jednak gotowy motyw, który możesz modyfikować tylko w pewnym stopniu, zmieniając np. układy poszczególnych elementów serwisu.

Projekt strony na zamówienie daje w zasadzie pełną dowolność dopasowania wyglądu i funkcjonalności strony do potrzeb Twojego biznesu czy bloga. Masz pewność, że nie będzie drugiej, takiej samej strony (co jest możliwe w przypadku gotowych szablonów). Nie musisz iść na żadne kompromisy i możesz otrzymać stronę w pełni kompatybilną z Twoim biznesem. Strony www na zamówienie są po prostu szyte na miarę. 

Warto wiedzieć! Obsługa strony www na WordPressie

Obsługa strony zbudowanej z wykorzystaniem oprogramowania WordPress jest prosta i intuicyjna. System „od środka” jest projektowany przez ekspertów zarówno z zakresu programowania, jak i UX czy UI. Jeśli jednak wolisz oddać administrowanie Twoim serwisem w ręce specjalistów, jak najbardziej masz taką możliwość. Na przykład nawiązując współpracę z nami, możesz skorzystać z oferty administracji i obsługi stron internetowych. Dzięki temu zaoszczędzisz czas potrzebny na wprowadzanie wszelkich zmian i będziesz mieć pewność, że wszystkie działania zostały wykonane z należytą precyzją.

Ile kosztuje strona w WordPressie i od czego zależy cena strony?

Strona zbudowana na WordPressie może Cię kosztować zarówno zero, jak i 6-8 tysięcy złotych. Zero, gdy zdecydujesz się na darmowy szablon i samodzielnie go wdrożysz. Kilka tysięcy, gdy zlecisz wykonanie strony www na zamówienie, a cały serwis będzie rozbudowany, z licznymi podstronami i bogaty w dodatkowe funkcjonalności czy autorskie grafiki. 

Jeśli chcesz otrzymać wycenę strony www przygotowanej specjalnie dla Ciebie, zachęcamy do kontaktu z naszą agencją. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i wymaganiach, by na tej podstawie przygotować dla Ciebie indywidualną ofertę. 

Dlaczego warto zainwestować w dobrą stronę www?

Strona www jest z jednej strony wizytówką marki, z drugiej umożliwia kontakt z użytkownikami oraz nawiązywanie z nimi relacji, z trzeciej – jeśli jest dobrze zoptymalizowana – pozwala zwiększyć widoczność marki w sieci. Dobra strona www jest atrakcyjna wizualnie, przyjazna dla użytkowników i intuicyjna w obsłudze. Do tego działa sprawnie i szybko, a także jest zoptymalizowana pod kątem SEO. 

Ponadto nowoczesna strona internetowa może zawierać wiele przydanych, funkcjonalnych i korzystnych dla biznesu dodatków, takich jak formularze kontaktowe, kalendarz, sklep online, panel klienta z możliwością zakładania kont, a także autorskie grafiki czy animacje. Wszystko to sprawia, że taka strona www przyciąga nowych użytkowników, pomaga promować biznes, zwiększa sprzedaż i działa na korzyść Twojego biznesu. 

WordPress a pozycjonowanie strony

Aby strona odnosiła sukcesy, powinna zajmować dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania, najlepiej w TOP 10 wyników wyszukiwania. W tym celu należy zadbać o jej odpowiednią optymalizację pod kątem wyszukiwarek, czyli o SEO (ang. Search Engine Optimization). Dobrze zaplanowana strategia i skutecznie realizowane działania to klucz do sukcesu. Jak na takie wyzwania odpowiada WordPress?

Warto widzieć! Więcej o samym pozycjonowaniu przeczytasz tutaj

Pozycjonowanie strony zbudowanej na WordPressie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku innych CMS-ów (czyli innych systemów zarządzania treścią), a do tego pozwala wdrożyć skuteczne, przynoszące świetne efekty działania. Do dyspozycji masz wiele prostych w obsłudze funkcji. Poza tym WordPress tworzy przyjazne adresy URL, które nie zawierają duplikatów. Możesz korzystać z licznych wtyczek, które okazują się pomocne przy optymalizacji i pozycjonowaniu Twojej strony.

Warto dodać też, że dobre strony zbudowane na WordPressie działają szybko i sprawnie, a to także ma duży wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. 

Może Cię zainteresować: Pozycjonowanie lokalne – czym różni się od ogólnego i dlaczego warto na nie postawić? 

Czy zatem WordPress jest dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak! Łatwy w obsłudze, nowoczesny, dające olbrzymie możliwości w zakresie wyglądu i funkcjonalności stron www. Dzięki możliwości tworzenia własnych projektów masz możliwość zamówienia profesjonalnej, unikalnej i wyróżniającej się strony www. Z kolei możliwość korzystania z darmowych lub płatnych szablonów pozwala Ci stworzyć własną stronę w bardzo krótkim czasie. 

Jeśli chcesz zamówić projekt i wdrożenie nowoczesnej, profesjonalnej strony www, zachęcamy Cię do kontaktu z nami. Porozmawiamy o tym, czego potrzebuje Twój biznes i przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. 

Inne artykuły na blogu

Nasza wiedza i doświadczenie, pozwoli na skuteczne osiągnięcie założonego celu.

  • Strony internetowe
Strona internetowa spółdzielni mieszkaniowej Warszawa

Strony internetowe dla Spółdzielni mieszkaniowych (SM)

Jaka powinna być strona www spółdzielni mieszkaniowej?  Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesną instytucję, która nie ma własnej strony internetowej. Dotyczy to także spółdzielni mieszkaniowych, którym […]

  • Strony internetowe
etapy tworzenia strony internetowej

Etapy tworzenia strony internetowej

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej to proces, który wymaga nie tylko technicznej wiedzy, ale także zrozumienia potrzeb biznesowych. Profesjonalna strona to taka, która jest nowoczesna, funkcjonalna, […]

  • SEO / SEM
  • Strony internetowe
Jak Google ocenia jakość stron EEAT

Jak Google ocenia jakość stron – zasady E-E-A-T

Wytyczne Google dotyczące oceny jakości stron internetowych są regularnie aktualizowane, aby odzwierciedlać zmieniające się algorytmy wyszukiwarki i preferencje użytkowników. Wdrożenie zaleceń dotyczących optymalizacji doświadczenia wyszukiwania […]

error: Content is protected !!