Broker Media

ul. Budowlana 5/U1, Warszawa

13 kwietnia 2023 5 min. czytania

Strona internetowa dla stomatologa – jak powinna wyglądać i co zawierać?

strona internetowa dla stomatologa

Strona internetowa gabinetu stomatologicznego powinna informować o usługach i wzbudzać zaufanie pacjentów. Musi być czytelna, funkcjonalna i przejrzysta, a do tego ma zapewnić użytkownikom pozytywne doświadczenia. Wszystko to ma prowadzić do kontaktu z placówką lub umówienia wizyty przez system rezerwacji na stronie. Sprawdź, co powinna zawierać skuteczna strona www gabinetu stomatologicznego. 

Co pokazać na stronie gabinetu stomatologicznego?

Oferta

To, czego w pierwszej kolejności szukają potencjalni pacjenci, to usługi, jakie można wykonać w danym gabinecie. Możesz przedstawić je np. na kafelkach, grafikach czy piktogramach. Warto dodać do nich po krótkim zdaniu, które opisuje daną specjalizację. Każda grafika może przenosić użytkownika do strony z obszerniejszym opisem, albo taki opis może wyświetlić się po najechaniu kursorem na ikonę czy kafelek. 

Oczywiście użytkownicy najprawdopodobniej będą szukać także cennika. Warto więc dodać go w miejscu, do którego łatwo dotrzeć.

Zespół i osiągnięcia

Dodanie na stronie zdjęć (lub chociaż imion i nazwisk) wraz ze specjalizacją czy stanowiskiem zdecydowanie zwiększa wiarygodność gabinetu i wzbudza zaufanie pacjentów. Działa to na odbiorców znacznie lepiej niż powoływanie się na anonimowy „zespół”. 

Oprócz dodania informacji o pracownikach możesz pochwalić się też osiągnięciami – zarówno swoimi czy samego gabinetu, jak i poszczególnych specjalistów. Potwierdzeniem jakości usług mogą być zarówno certyfikaty czy dyplomy, jak i przedstawienie znanych osób, które odwiedziły placówką (muszą oczywiście wyrazić na to zgodę).

Opinie pacjentów

Opinie zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z usług gabinetu, zwiększają jego wiarygodność. Warto dodać je na swoją stronę, aby przekonać nowych pacjentów do umówienia się na wizytę. Opinie można pobrać np. z wizytówki Google czy Facebooka.

Wskazówka! Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie na stronie bloga lub sekcji z poradami. Dzięki temu możesz umacniać wizerunek eksperta, zwiększać zaufanie do gabinetu i dawać pacjentom coś od siebie, zupełnie za darmo. Bardzo prawdopodobne jest, że użytkownicy odwdzięczą się umówieniem wizyty.

Jak powinna wyglądać strona www stomatologa?

Przejrzysty, jasny layout

Strona internetowa gabinetu stomatologicznego musi być przejrzysta wizualnie. Użytkownik powinien mieć łatwy dostęp do najważniejszych treści na stronie, a także powinien wiedzieć, gdzie szukasz poszczególnych informacji. Nawigacja musi być intuicyjna, a wszystkie treści przedstawione w sposób jasny i zrozumiały.

Atrakcyjny design

Aby użytkownicy strony www stali się pacjentami Twojej placówki, muszą Ci zaufać i czuć się na Twojej stronie dobrze. Design witryny powinien podkreślać profesjonalizm gabinetu, kojarzyć się ze spokojem i opieką. Kolory witryny (a także zawarte na niej treści) nie mogą być zbyt krzykliwe. Lepiej postawić na stonowane odcienie, kojarzące się ze zdrowiem i spokojem. Warto unikać szybkich animacji, dynamicznie zmieniających się i wyskakujących znienacka elementów. Tym, co trzeba omijać szerokim łukiem, jest chaos, który wprowadza bardziej poczucie niepokoju niż zaufania.

Autentyczne zdjęcia

Fotografie kupione na stocku mogą nie wzbudzać zaufania pacjentów. Zdecydowanie lepiej dodawać autentyczne zdjęcia pracowników i zdjęcia gabinetu, niż zdjęcia z uśmiechniętymi modelami pozującymi w strojach lekarzy. Jeśli nie dysponujesz takimi zdjęciami, lepiej postawić na dobrze zaprojektowane grafiki.

System rejestracji lub łatwe dotarcie do kontaktu

Dodanie na stronę systemu rezerwacji zwiększa dostępność Twoich usług i skraca drogę do umówienia się na wizytę. Kilka kliknięć jest dla użytkownika łatwiejsze niż wykonanie telefonu. Jeśli masz więc taką możliwość, postaw na internetowy system rezerwacji wizyt. Podniesiesz tym jakość usług i jeszcze bardziej poprawisz wrażenia użytkowników. 

Jeśli nie możesz lub nie chcesz wdrożyć takiej automatyzacji, ułatw użytkownikom dotarcie do kontaktu. Dodaj na stronie formularz kontaktowy, umieść w kilku miejscach odwołania do strony z kontaktem, a w stopce strony podaj przynajmniej nr telefonu. Telefon, mail czy adres mają być dostępne i widoczne.

Nie tylko wygląd strony 

Strona musi nie tylko wyglądać dobrze, ale też działać sprawnie i szybko. Powinna m.in.:

  • być zbudowana na nowoczesnym, sprawnym systemie zarządzania treścią (CMS),
  • mieć grafiki odpowiednich rozmiarów, by nie przeciążały witryny i nie spowalniały jej działania,
  • być dopasowana do urządzeń mobilnych – to właśnie z nich pochodzi znaczna część ruchu w internecie. 

Dzięki temu strona będzie przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek. 

Na koniec warto zwrócić uwagę jeszcze na jeden aspekt. Zanim użytkownik znajdzie się na stronie Twojego gabinetu, musi w ogóle trafić na nią w wyszukiwarce. Aby witryna odniosła sukces, potrzebne są zatem dobrze zaplanowane i poprowadzone działania w zakresie promowania strony w sieci. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna wyglądała i działała dobrze, a do tego była widoczna w sieci, zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy dla Ciebie projekt Twojej strony i sprawimy, że będzie pracowała na sukces Twojego gabinetu. 

Wykonamy BEZPŁATNIE audyt obecnej strony internetowej i doradzimy co zmienić, lub jak wykonać nową witrynę, aby była skutecznym narzędziem marketingowym i wizytówką gabinetu stomatologicznego.

Zadzwoń: 884 701 705

Inne artykuły na blogu

Nasza wiedza i doświadczenie, pozwoli na skuteczne osiągnięcie założonego celu.

  • SEO / SEM
  • Strony internetowe
  • UI / UX
techniczne SEO optymalizacja techniczna strony

Techniczne SEO

Poprzez zastosowanie technicznych praktyk SEO, Twoja strona internetowa może osiągnąć wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania Google, co przekłada się na lepszą widoczność dla potencjalnych użytkowników. […]

  • Strony internetowe
Strona internetowa spółdzielni mieszkaniowej Warszawa

Strony internetowe dla Spółdzielni mieszkaniowych (SM)

Jaka powinna być strona www spółdzielni mieszkaniowej?  Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesną instytucję, która nie ma własnej strony internetowej. Dotyczy to także spółdzielni mieszkaniowych, którym […]

  • Inne
  • Strony internetowe
Strony internetowe dla gmin i urzędów

Strona www gminy, miasta lub innego urzędu – jak powinna wyglądać i co zawierać?

Dobre, nowoczesne strony internetowe są potrzebne jednostkom administracji samorządowej czy innym instytucjom publicznym m.in. ze względów wizerunkowych, ale nie tylko. Takie witryny są źródłem informacji […]

error: Content is protected !!