Broker Media

ul. Budowlana 5/U1, Warszawa

17 kwietnia 2023 4 min. czytania

Strony internetowe dla psychologów i psychoterapeutów

strona internetowa psycholog

Statystyki są nieubłagane: nawet co czwarty Polak mierzy się z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi. Depresja jest aktualnie drugą spośród najczęściej diagnozowanych chorób na świecie, a w ciągu kolejnych 10 lat może zająć pierwsze miejsce w rankingu WHO. Całe szczęście, świadomość dotycząca zdrowia psychicznego nieustannie rośnie. Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na korzystanie z profesjonalnego wsparcia psychologów, coachów i psychoterapeutów. Rynek usług tego typu cały czas rośnie – zwłaszcza w sferze online, która oferuje możliwość zdalnej pracy terapeutycznej. 

Strona www dla psychologa – dlaczego warto?

Wybór odpowiedniego psychologa, psychoterapeuty, mentora czy coacha jest dla wielu osób wyzwaniem. Pacjenci oczekują, że osoba, do której zgłoszą się ze swoimi problemami, wykaże się odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem, profesjonalizmem. Będzie umiała skutecznie im pomóc i – co najważniejsze – okaże się godna zaufania. W jaki sposób najczęściej weryfikują swoje oczekiwania? Korzystając z wyszukiwarki internetowej. 

Strona internetowa psychologa to miejsce, w którym specjalista może szczegółowo przedstawić najważniejsze informacje o swojej praktyce. Między innymi:

 • Przedstawić swoje wykształcenie, specjalizację, ukończone kursy, zdobyte certyfikaty, przyznane wyróżnienia i nagrody. Większość pacjentów, będąc świadomymi nadużyć związanych z działalnością terapeutyczną (prowadzeniu działalności przez osoby bez stosownego wykształcenia), przykłada dużą wagę do tego aspektu. 
 • Doświadczenie zawodowe. Pacjenci chcą wiedzieć, czy specjalista pracował w przeszłości z osobami o podobnych problemach (np. z depresją, zaburzeniami odżywiania) – to znacznie ułatwia podjęcie decyzji o skorzystaniu z usługi.
 • Oferowane formy wsparcia. Strona internetowa to najlepsze miejsce do wskazania i dokładnego opisania dostępnych form współpracy, takich jak terapia indywidualna, grupowa, sesje dla par, interwencja kryzysowa i inne.
 • Rekomendacje, opinie klientów oraz pacjentów. To niezwykle wartościowy element strony internetowej, ukazujący, za co pacjenci cenią specjalistę i jakie efekty uzyskali dzięki współpracy. 

Co ważne, własna strona internetowa – w przeciwieństwie do popularnych portali, takich jak Znany Lekarz – umożliwia dostosowanie wszystkich sekcji do konkretnych oczekiwań. Pozwala to przedstawić najważniejsze informacje w optymalny sposób, bez konieczności dopasowania się do narzuconego schematu. Co więcej, pozwala zachować kontrolę nad publikowanymi opiniami i udostępnianiu ich w najkorzystniejszy sposób.

Wniosek? Własna strona www dla psychologa to najlepszy sposób na to, by właściwie przedstawić swoją ofertę i trafić z nią do potrzebujących osób.

Strona dla psychoterapeuty – terapia online

Strona internetowa dla psychologa może zostać rozbudowana o moduł e-commerce, umożliwiający sprzedaż określonych produktów fizycznych oraz cyfrowych, takich jak:

 • Książki, publikacje, materiały drukowane, gadżety, np. kalendarz terapeutyczny, dziennik wdzięczności, dziennik uczuć.
 • E-booki, testy, webinary przeznaczone do samodzielnej pracy nad wybranymi zagadnieniami psychologicznymi.
 • Dostęp lub subskrypcję do organizowanych kursów, warsztatów terapeutycznych (online i offline).
 • Spotkania indywidualne, czyli psychoterapię online.

Pacjenci wykazują duże – i stale rosnące – zainteresowanie zdalnymi formami pomocy psychologicznej. Aby realizować działalność terapeutyczną, która odpowiada na te potrzeby, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. W ten sposób możliwe jest nie tylko rozwijanie swojej praktyki, ale również dostarczanie wsparcia dokładnie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Jak powinna wyglądać strona internetowa psychologa?

Strona www dla psychologa lub psychoterapeuty powinna być przyjazna – zarówno dla potencjalnych pacjentów, jak i dla wyszukiwarki Google. Oznacza to, że witryna musi być zoptymalizowana pod kątem SEO, stabilna, responsywna (dostępna z poziomu urządzeń mobilnych) estetyczna i intuicyjna w obsłudze.

Potrzebujesz właśnie takiej strony dla psychoterapeuty lub psychologa? Zgłoś się do nas!

Wykonamy BEZPŁATNIE audyt obecnej strony internetowej i doradzimy co zmienić, lub jak wykonać nową witrynę, aby była skutecznym narzędziem marketingowym i wizytówką gabinetu psychologicznego.

Zadzwoń: 884 701 705

Inne artykuły na blogu

Nasza wiedza i doświadczenie, pozwoli na skuteczne osiągnięcie założonego celu.

 • Inne
Strony internetowe WCAG

Strony internetowe w standardzie WCAG

Jakie warunki muszą spełnić Strony w standardzie WCAG i co to jest dostępność cyfrowa?  Wszystkie treści w sieci powinny być dostępne w równym stopniu dla […]

 • Strony internetowe
Strona internetowa prawnik kancelaria prawna

Strony internetowe dla kancelarii prawnych – o czym pamiętać i jakich błędów nie popełnić?

Branża prawnicza tak samo jak inne branże potrzebuje dobrej promocji w sieci. Ze względu jednak na swoją specyfikę, musi skupiać się przede wszystkim na budowaniu […]

 • Strony internetowe
Brief strony www

Brief dla strony www – po co go wypełniać i jak dobrze to zrobić?

O briefie mówi się, że to dokument, który zawiera wszystkie informacje, niezbędne do stworzenia – w naszym przypadku – strony www. Brief to jednak znacznie […]