Responsywne strony internetowe

Responsywne strony www – co to takiego i jakie mają znaczenie?

mobilne strony wwwResponsywne strony internetowe to odpowiedź na rosnące znaczenie urządzeń mobilnych. Sprawdźmy, jak działają witryny zaprojektowane w technologii RWD, czy są jedynym rozwiązaniem dla urządzeń przenośnych i jakie są ich zalety.

 

Znaczenie urządzeń mobilnych

Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc, rośnie znaczenie urządzeń mobilnych. Z tabletów czy smartfonów korzystamy zarówno do przeglądania stron internetowych, publikowania postów w portalach społecznościowych, sprawdzania poczty czy połączeń komunikacji miejskiej, jak i do płatności internetowych (np. za zakupy) czy bankowości internetowej. Smartfony mamy przy sobie zwykle 24 godziny na dobę i coraz częściej zastępują nam komputery czy laptopy.

 

Zauważalny jest znaczny wzrost ruchu w sieciach mobilnych i nic nie wskazuje na to, by coś miało go zatrzymać. W związku z tym, przy tworzeniu czy przebudowie stron internetowych, koniecznością jest już projektowanie ich w taki sposób, aby były w pełni funkcjonalne nie tylko na monitorach komputerów i laptopów, ale także na wyświetlaczach smartfonów i tabletów. Dlaczego?

 

Klasyczna strona internetowa na wyświetlaczu telefonu – co może się stać?

W erze urządzeń mobilnych, strony internetowe muszą być projektowane w taki sposób, aby były dopasowane także do smartfonów. Klasyczna strona internetowa, projektowana dla dużych monitorów, niestety przestaje być funkcjonalna na kilkucalowych wyświetlaczach. Co się dzieje, gdy otwieramy taką witrynę w telefonie czy tablecie?

 

 • Musimy powiększać poszczególne elementy, aby stały się widoczne i przesuwać palcem po wyświetlaczu, żeby zapoznać się z całą treścią.
 • Niektóre elementy nachodzą na siebie i przestają być funkcjonalne.
 • Menu, buttony czy pop-upy rozsypują się po całej stronie.

Aby uniknąć podobnych sytuacji, projektuje się tzw. strony mobilne i strony RWD (responsywne)

 

 

Strony mobilne i strony responsywne (RWD)

Aby dopasować stronę internetową do wyświetlacza urządzenia mobilnego, można skorzystać z jednego z dwóch rozwiązań.

 

Pierwszym z nich są strony mobilne, tworzone wyłącznie dla urządzeń przenośnych. Strona mobilna nie jest tożsama z jej główną wersją (na komputer) – to osobny byt. Zwykle strony tego typu można odróżnić od innych tym, że na początku adresu dodana jest litera „m”, np. www.m.zalando.pl. Poza tym wymagają one osobnych aktualizacji. Co to oznacza? Na przykład, jeśli właściciel sklepu internetowego dodaje nowy produkt, musi dodać go zarówno do wersji głównej, jak i mobilnej.

 

Strony mobilne są zwykle lżejsze od ich klasycznych wersji i są ich uproszczonymi wersjami – z mniejszą ilością grafik czy treści. Dzięki temu działają szybko i potrzebują mniejszego transferu danych.

 

 

projekty stron www

 

 

Drugim rodzajem stron przeznaczonych dla urządzeń przenośnych są strony responsywne (RWD – Responsive Web Design), czyli takie, które tworzone są dla wszystkich rodzajów urządzeń. Technologia RWD pozwala na projektowanie jednej witryny zarówno dla urządzeń mobilnych, jak i stacjonarnych. Strony automatycznie responsywne dopasowują swój układ (skalują się) do urządzeń, w których są wyświetlane. Oznacza to, że nie ma konieczności projektowania dwóch osobnych wersji witryny – wystarczy jedna, uniwersalna.

 

strony internetowe

 

 

Zalety Responsywnych stron www

 

Projektowanie stron w technologii RWD ma szereg korzyści. Oto najważniejsze z nich:

Strona internetowa tworzona tą techniką jest wielowymiarowaa i wyświetla się prawidłowo zarówno na dużych ekranach monitorów w komputerach stacjonarnych lub laptopie, jak i na urządzeniach mobilnych np smartfony czy tablet. Wygląd i układ strony RWD dostosowuje się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlany – nie wymaga ciągłego powiększania i pomniejszanie przez użytkownika.

 

 • Strony RWD są uniwersalne – dopasowują się do szerokości nawet najmniejszych wyświetlaczy.
 • Nie ma konieczności wykonywania podwójnej pracy przy aktualizacji treści – raz wprowadzone zmiany będą widoczne i w komputerach, i w smartfonach. Nie ma konieczności obsługi oraz utrzymania dwóch witryn.
 • Strony responsywne są wspierane przez Google, co oznacza, że ich pozycja w wyszukiwarkach będzie wyższa niż pozycja witryn zbudowanych na przestarzałych technologiach.
 • Strony RWD są atrakcyjne wizualnie i w pełni funkcjonalne dla użytkowników.
 • Nie stanowią ograniczeń, a dają więcej możliwości projektowanej witrynie internetowej

 

W związku z powyższym, jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem zupełnie nowej strony internetowej lub nad aktualizacją obecnej, zdecydowanie powinieneś rozważyć wykorzystanie technologii RWD.

 

 

Projektowanie i wykonanie stron internetowych składa się z kilka etapów:

 • Analiza potrzeb i planowanie
 • Projektowanie strony głównej oraz podstron (do akceptacji)
 • Kodowanie i programowanie strony www (system CMS)
 • Optymalizacja SEO
 • Testowanie 
 • Publikacja strony
 • W cenie podłączenie Google Analytics, Google Maps oraz Social Media
 • Na wykonaną pracę udzielamy gwarancji.

 

Zobacz: cennik stron www 

 

 

Strony Responsywne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Sposób, w jaki potencjalni klienci szukają informacji o firmach usługowych i produktach znacznie zmienił się w ostatnich latach. Już nie tylko tradycyjne komputery (stacjonarne czy laptopy) służą do przeglądania zawartości stron internetowych. Coraz chętniej korzystamy z urządzeń mobilnych do przeglądania internetu. Nowoczesne tablety i smartfony pozwalają na szybki dostęp do sieci oraz komfortowe przeglądanie stron. Jednak, aby strona dobrze wyświetlała się na tak małych ekranach, powinna być dostosowana do ich rozdzielczości. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem było tworzenie dwóch rodzajów stron – tradycyjnej oraz mobilnej. Obecnie o wiele lepszą propozycją, na którą stawiamy również my, jest tworzenie stron responsywnych. Co to oznacza?

 

Strony RWD to propozycja dla osób, które szukają nowoczesnych i praktycznych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie ich miejsca w internecie. Tego rodzaju strony „same” dostosowują się do rozdzielczości ekranu, na jakim będą wyświetlane. Oznacza to, że strona będzie tak samo dobrze wyświetlać się na komputerach stacjonarnych, laptopach, a także na urządzeniach mobilnych, czyli nowoczesnych telefonach komórkowych oraz tabletach, niezależnie od tego, jaką rozdzielczość i wielkość ma ekran.

 

Dlaczego jest tak ważne, żeby strona była przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych? Wyszukiwarka Google cały czas zmienia swoje parametry pozycjonowania. Wiadomym jest, że to czy strona jest „przyjazna” dla urządzeń mobilnych ma spore znaczenie dla pozycji strony w wyszukiwarce. Trzeba jednak pamiętać, że obok tego parametru, roboty Google biorą również szereg innych algorytmów w różnych kombinacjach. To oznacza, że responsywność nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na to, jak wysoko znajdzie się strona w wynikach wyszukiwania.

 

responsywne strony www

 

Systemy CMS

Część z klientów decyduje się na strony statyczne będące wizytówkami firm, na których umieszczone są dane kontaktowe i najważniejsze informacje o firmie. Nasi specjaliści idąc o krok dalej proponują strony, które można rozbudowywać o dowolną ilość podstron oraz dodawać do nich dowolne treści. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych, a także firm, które chcą prowadzić blogi na jednej z podstron. Dobrze rozbudowana strona pozwoli na lepsze przedstawienie oferty i dotarcie do klienta oraz jego potrzeb. Strony tworzone są na przyjaznych dla użytkownika systemach CMS, czyli systemach do zarządzania stronami i treścią na nich umieszczanych.

 

Każdy detal się liczy…

Przygotowując projekty stron, zwracamy uwagę na każdy detal. Strony dla naszych klientów są funkcjonalne i atrakcyjnie wizualnie. Opracowując koncepcję witryny, za każdym razem bierzemy pod uwagę nowoczesne trendy w zakresie tworzenia stron internetowych, ale i indywidualne preferencje klienta oraz grupy docelowej jego potencjalnych klientów. To pozwala na wypracowanie założeń, na bazie których powstaje indywidualny projekt dla naszego klienta.

 

Co zyskasz, powierzając nam stworzenie strony internetowej dla Twojej firmy?

 1. Indywidualny projekt dostosowany do charakteru Twojej firmy – przeprowadzimy z Tobą wywiad, by ustalić, czym zajmuje się przedsiębiorstwo, kim są jego klienci oraz jakie są Twoje oczekiwania względem strony internetowej.

 2. Opiekuna projektu, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązania na każdym etapie tworzenia strony – nasz specjalista będzie z Tobą w stałym kontakcie, by przeprowadzić Cię przez tajniki tworzenia witryn www; będzie również czuwał nad realizacją założonych celów.

 3. Wiedzę i doświadczenie zespołu specjalistów – grafika i programisty – którzy w pełni skoncentrują się na tworzeniu projektu strony internetowej dla Ciebie, będą również służyć radą.

 4. Autorską grafikę – to Twoja strona, więc powinny się na niej znaleźć motywy oddające indywidualny charakter Twojego przedsiębiorstwa – jeśli kolory nie są Twoją mocną stroną, pomożemy wybrać odcienie stosowne do rodzaju prowadzonego biznesu.

 5. Wdrożenie CMS – nauczymy Cię samodzielnego dokonywania prostych zmian w działającej stronie internetowej – nie musisz do nas dzwonić, by wstawić nowy baner, ale gdybyś miał jakieś pytania – zadzwoń – chętnie pomożemy.

 6. Zaprojektowanie witryny zgodne z UX (User Experience) – tworzymy projekt strony i analizujemy go pod kątem spełnienia oczekiwań w zakresie funkcjonalności Twoich obecnych i przyszłych klientów.

 7. Dostosowanie rozwiązania do wymagań Google – to najpopularniejsza i najchętniej używana przeglądarka www, dlatego strona, którą przygotujemy dla Ciebie, będzie zgodna z jej wymogami.

 8. Szybkość działania wdrożonej strony – istotne z puntu widzenia Twoich klientów, ponieważ nikt nie lubi odliczać, kiedy załaduje się strona internetowa na telefonie.

 9. Makietę – prototyp strony www, który zobaczysz przed jej wdrożeniem, będziesz mógł wprowadzić swoje uwagi i poprawki, zanim oficjalnie odpalimy witrynę.

 10. Gwarancję na zaprojektowaną stronę – pomożemy, jeśli coś przestanie działać, ale zapewniamy również, że wszystko będzie w porządku.

 

 

 

Tworzymy i projektujemy indywidualne witryny internetowe, serwisy www oraz mobilne i  strony Responsywne Warszawa (RWD) z systemem CMS do zarządzania stroną- zapraszamy do kontaktu z naszą agencją – udzielamy gwarancji i mamy ponad 10 lat doświadczenia!

 

 

cennik stron www

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i napisz do nas jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem projektu logo, identyfikacji wizualnej, strony internetowej, czy pozycjonowaniem strony www.
Nasza agencja mieści się w Warszawie, ale obsługujemy Klientów z całej Polski.


Możesz załączyć plik:
Nie wybrano pliku

Wybierz plik